Zadzwoń do nas tel.: + 48 693 042 358 | kancelaria@adwokat-buczynska.pl Śledź nas na Facebooku

Adwokat Iga Buczyńska

Absolwentka stacjonarnych studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2015 roku obroniła pracę magisterską pt. „Odpowiedzialność prawna za niezgodne z prawem gospodarowanie odpadami niebezpiecznymi w prawie polskim”, uzyskując tytuł zawodowy magistra.

Aplikację adwokacką odbywała w Kujawsko – Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Toruniu. W 2019 roku z wynikiem pozytywnym złożyła egzamin zawodowy, uzyskując tytuł adwokata. W tym samym roku została wpisana na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Bydgoszczy oraz rozpoczęła indywidualną praktykę w ramach Kancelarii Adwokackiej w Inowrocławiu.

Doświadczenie zawodowe zdobywała, praktykując już od czasów studenckich, w wielu kancelariach adwokackich i radcowskich położonych na terenie Inowrocławia i okolic. Ponadto w toku aplikacji adwokackiej ściśle współpracowała z renomowanymi kancelariami z całej Polski. Występowała przed organami wymiaru sprawiedliwości i organami administracji publicznej, reprezentując Klientów w wielu sprawach sądowych i pozasądowych, w tym tych o skomplikowanym stanie faktycznym, znacznej wartości przedmiotu sporu czy wysokim ciężarze gatunkowym czynu zabronionego.

W praktyce zawodowej w sposób profesjonalny i rzetelny świadczy wszechstronne usługi prawne, zwłaszcza z zakresu prawa karnego, prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego, prawa administracyjnego, prawa pracy i prawa gospodarczego. Szczególnie interesuje się prawem medycznym i prawem farmaceutycznym.

Adwokat stale podnosi swoje kompetencje, uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach.

Posiada uprawnienia mediatora w sprawach z zakresu prawa cywilnego, karnego i rodzinnego.

Ukończyła certyfikowane szkolenie z zakresu Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych (RODO).

Posługuje się językiem angielskim, w tym prawniczym językiem angielskim, potwierdzonym certyfikatem TOLES Higher.